Вправи та завдання » Pascal - основи програмування

Основи програмування на мові Pascal

 

Спонсори

Вправи та завдання

 1. Місто А знаходиться в х милях від Нью-Йорку. Напишіть програму, яка обчислює цю відстань в кілометрах.
 2. Петрик запропонував своє тлумачення «щасливого» квитка. Для нього він «щасливий» тільки тоді, коли сума його цифр ділиться на 5. Перевірити, чи куплений Петриком квиток є щасливим.
 3. Складіть програму розв'язування рівняння виду ax+b=0.
 4. Визначити площу прямокутника, якщо відомо, що одна сторона більша за другу на х см, а периметр дорівнює р см. Вказівка: після спрощення формула для визначення площі прийме вигляд S=(p2-x2)/16.
 5. Знайти суму перших n членів арифметичної прогресії {An}, якщо відомі А1 і D.
 6. Хлопчик, що торгує на базарі газетами, заробляє а грн. від продажу перших 100 газет. На кожній з інших проданих газет він заробляє по х коп. Напишіть програму, яка визначає заробіток за день хлопчика, якщо він продасть у газет (у>100).
 7. Реактивний літак перевозить групу футбольних болільників на чемпіонат світу з Києва до Парижу. Три чверті пасажирів мають білет другого класу вартістю х доларів кожен. Всі інші пасажири мають квитки першого класу, які вдвічі дорожчі від білетів другого класі. Напишіть програму, яка виводить суму (в гривнях), що отримує авіакомпанія від продажу квитків на цей рейс.
 8. На протязі місяця продавець доставляв додому 4 л молока в день. В березні молоко коштувало х коп. за літр. З першого квітня ціна підвищилась до (х+а) коп. за літр. Скільки потрібно заплатити продавцю за все доставлене молоко в кінці квітня? Кількість молока, що купується щоденно, залишилась тією ж.
 9. Хлопчик може бігати в три рази швидше, ніж ходити. Швидкість його ходьби становить 4 км/год. Він прийняв участь в марафонському забігу, але зійшов з дистанції, пробігши тільки х км. Який час він затратив на подолання цієї відстані?
 10. Робітник заробляє х грн. за кожні 38 годин своєї роботи. Йому платять в 1,5 рази більше за кожну годину понад 38 годин. Яку суму він отримає, якщо пропрацює а годин (а>38)?
 11. Людині потрібно з'їздити з Лондону в розміщений в 390 милях Едінбург. Вона може їхати на автомобілі марки “Роллс-Ройс” або на автомобілі марки “Форд Ескорт”. “Роллс-Ройс” витрачає 1 галон пального на кожні 15 миль шляху. “Форд Ескорт” витрачає 1 галон пального на кожні 36 миль шляху. Скільки буде коштувати поїздка до Единбургу на “Роллс-Ройсі”, якщо вартість 1 галону бензину становить х фунтів? Скільки грошей він зекономить, якщо замість цього поїде на автомобілі марки “Форд Ескорт”?
 12. Магазин продає b автомобілів по ціні 5627 грн. за кожен. Знайти загальну виручку від продажу автомобілів.
 13. Щоденно на молочній фермі надоюють по 1842 л молока. Знайдіть кількість молока, отриманого за довільний місяць (вводиться число днів в місяці).
 14. Заробіток працівників на підприємстві склав х грн. Його потрібно поділити порівну між а працівниками. Виведіть заробіток кожного працівника.
 15. В магазині продається тканина для костюму. Її ціна b грн. за кв. метр. Напишіть програму, яка підраховує і виводить на екран вартість куска цієї тканини довжиною х м і шириною 80 см.
 16. Людина бажає обклеїти шпалерами довгу стінку в своїй квартирі. Довжина стінки а м, а висота b м. Рулон шпалер має довжину 12 м і ширину 80 см. Скільки будуть коштувати шпалери для всієї стінки, якщо ціна одного рулону k грн.?
 17. Обчисліть заробітну плату працівника при погодинній системі оплати, якщо відомі тарифна ставка за 1 годину і кількість відпрацьованих годин за місяць.
 18. Складіть програму знаходження площі трикутника за його основою та висотою.
 19. Складіть програму знаходження площі ромба за його стороною і гострим кутом (кут попередньо переведіть в радіани). S=a2Sinf, де a – сторона, f – кут.
 20. Складіть програму знаходження суми всіх натуральних чисел від 1 до n (використайте формулу суми членів арифметичної прогресії). , де а1 – перший член послідовності, а d – різниця.
 21. Знайдіть площу круга, якщо відомо радіус кола.
 22. В прямокутному трикутнику відомі катет і гіпотенуза. Знайдіть інший катет.
 23. В арифметичній прогресії відомі 1-й член послідовності і різниця. Знайдіть 30-й член послідовності і суму перших 40 членів.
 24. Знайдіть координати кінців відрізку, заданого координатами його кінців.
 25. За двома сторонами і кутом між ними в трикутнику АВС знайдіть два інших кути і третю сторону. , де а, b – відомі сторони, а f – кут між ними.
 26. Складіть програму обчислення рівнодійної сил F, що діють на тіло масою m, яке рухається з прискоренням а. F = ma.
 27. Складіть програму обчислення швидкості тіла в момент часу t при рівноприскореному русі. Відомі початкова швидкість V0 і прискорення а, при умові, що тіло рухається прямолінійно. Vt=V0+at.
 28. Складіть програму обчислення опору R в колі електричного струму за даними значеннями струму І та напруги U. .
 29. Складіть програму визначення висоти h, на підніметься тіло, що має масу m, кинуте вертикально вгору з початковою швидкістю V0. .
 30. Складіть програму обчислення об'єму прямокутного паралелепіпеда за його сторонами.
 31. Складіть програму для обчислення значення виразу:.Відомо, що z № 0 i y № 0.
 32. Складіть програму запиту даних та друку результатів для визначення середньої економії пального та мастил в автобусному парку за місяць, якщо відома середня економія за день по бензину, дизельному паливу та мастилам.
 33. Для відливки циліндричної деталі з чавуну необхідно визначити її об'єм. Складіть програму для розв'язання цієї задачі.
 34. Четверо друзів повечеряли в ресторані. Офіціант подав їм рахунок на х грн. кожному. Друзі вирішили залишити офіціанту чайові в розмірі 15% від рахунку. Складіть програму, яка виводить на екран суму чайових, яку отримав офіціант.
 35. Кожен тиждень Юрко отримує гроші на дрібні витрати. З них він витрачає х коп. на солодощі, що становить одну чверть того, що він отримує щоденно. Юрко вирішив зберігати одну третину того, що залишається після придбання солодощів. Складіть програму, що яка підраховує суму, накопичену Юрком за рік.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно Попередня сторінка » Логічні операції