Вправи та завдання » Pascal - основи програмування

Основи програмування на мові Pascal

 

Спонсори

Вправи та завдання

 1. Знайти різницю в рості між найвищим і найнижчим футболістом команди, якщо в складі команди 20 чоловік.
 2. В складі баскетбольної команди 12 гравців. Скільки гравців в команді мають зріст, менший за середній зріст команди?
 3. В зв’язку з економічною кризою в країні і скороченням коштів на потреби освіти в школі два 10 класи по 18 учнів у кожному було об’єднано в один. Вважаючи, що в класах навчались одні хлопці, об’єднати дані про зріст хлопців з двох масивів в один, але зберегти порядок шикування по зросту на уроці фізкультури (від вищих до нижчих). Вхідні масиви вважати відсортованими і заданими у вигляді констант.
 4. В кондитерський відділ магазину поступило 15 видів цукерок по різній ціні і в різній кількості. Знаючи дані про ціни і кількості товарів, знайти, яких цукерок було завезено в магазин за найбільші кошти.
 5. Описати числові масиви з цілих чисел X, Y, Z і виконати наступні перетворення:

а) переписати елементи масиву Х в масив Y в зворотному порядку;

б) сформувати масив Y таким чином: Y[1] := X[1] + X[N]; Y[2] := X[2] + X[N–1], ..., Y[N] := X[N] + X[1].

в) в масив Y занести лише ті елементи масиву Х, що знаходяться в заданому діапазоні [A, B].

г) в масив Y занести 10 найменших додатних елементів, а в масив Z – 15 найбільших за модулем.

д) записати в масив Y лише парні елементи, а в масив Z – лише ті, що діляться на 3.

е) в масив Y занести лише ті елементи масиву Х, що є числами Фіббоначі, а в масив Z – лише ті, квадратні корені яких є цілими числами.

 1. Шкільній футбольній команді з 15 чоловік потрібно закупити форму для участі у змаганнях. Підприємці пропонують М видів форми ( 10 Ј М Ј 15). Скільки найбільше футбольних м’ячів вартістю Р зможе купити команда, якщо вибере не найкращу форму? Яку форму при цьому буде закуплено для команди?
 2. У змаганнях з стрибків у довжину кожен спортсмен має право на 5 спроб. До підсумкового результату зараховується найкраща. Скласти програму, яка визначає учасників, що зайняли перші три призові місця і виводить на екран прізвища переможців з вказівкою місця, що посів спортсмен і його результат. Кількість спортсменів не перевищує 20.
 3. При складанні бухгалтерського звіту за рік від бухгалтера кооперативу «Колобок», що займається виготовленням і продажем хлібопекарних виробів забажали отримати відомості про кількість виробів, що продаються за найвищою ціною. Виготовлялось протягом року М виробів (10 Ј М Ј 20). Дані про ціни на вироби знаходяться в масиві Х. Скласти програму для полегшення роботи бухгалтера.
 4. Розв’язати попередню задачу у випадку, коли вимагається подати дані про найбільшу кількість виробів, що продаються за однаковою ціною.
 5. В заданому цілочисельному масиві знайти елементи, сума яких дорівнює заданому числу.
 6. Задано масив натуральних чисел. Знайти мінімальне натуральне число, яке не можна представити сумою ніяких елементів цього масиву.
 7. У відсортованому масиві з 1000 чисел знайти номер елемента, значення якого рівне K.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно Попередня сторінка » Приклади розв’язання задач з викорис...