Мова як засіб спілкування. Необхідність створення мов програмування » Pascal - основи програмування

Основи програмування на мові Pascal

 

Спонсори

Мова як засіб спілкування. Необхідність створення мов програмування

    Комп'ютер - інструмент для обробки інформації. Щоб комп'ютер міг обробити інформацію, потрібно скласти для нього алгоритм, виконуючи який комп'ютер вирішить задачу. Якою мовою має бути описаний алгоритм, щоб комп'ютер міг його зрозуміти? Мова - одне з найбільш великих творінь людства. Він є найважливішим засобом спілкування, тонким і гнучким інструментом, за допомогою якого формується і виражається думка... Найважливіша функція мови - функція спілкування або комунікативна (від латинського "communicatio" - спілкування).

 

   Прийнято вважати, що зараз існує 2795 мов і близько 3-х тисяч діалектів. Відомі ще язики "мертві" - латинська, давньогрецька, хетський, арамейська та інші. Воістину, як сказав Вольтер, "відмінність мов - одне з найбільших нещасть буття". До одинадцяти найбільш поширеним мов відносяться: англійська, арабська, індонезійська, іспанська, китайська, німецька, португальська, російська, хінді та японська.

 

   Слів у кожній мові менше, ніж понять, і тому доводиться зовсім різні поняття позначати однаково. Це призводить до багатозначності слів. Наприклад, якщо ви візьмете "Словник російської мови" Ожегова, то виявиться, що слово "йде" має 26 значень. Ось деякі з них (російською мовою):

Облака идут на север. Перемещаться.
Шляпа тебе идет. Быть к лицу.
Поезд идет через час. Отправляться.
Идет снег. Падают осадки.
Пенсия идет сама собой.Выплачивается.
Идут слухи. Распространяться.
Идет весна. Наступает.
Споем? Идет. Согласие.


   Якщо в спілкуванні з комп'ютером вжити слово "идет", комп'ютер повинен перебрати 26 значень і вибрати єдине.

   Тому природна мова не може служити ідеальним засобом для спілкування з обчислювальною машиною. Для спілкування з комп'ютером потрібна мова, близька за своєю точністю і однозначністю до мови математики і в той же час зрозумілою більшості людей після навчання. На противагу природним мовам, які виникли стихійно, природним шляхом, існує цілий ряд мов, створених для певних цілей штучно, і тому їх прийнято називати штучними мовами (наприклад, есперанто).

   Для спілкування з комп'ютером теж створені штучні мови, які називають алгоритмічними або мовами програмування.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно Наступна сторінка » Основи мови програмування