Завдання № 6. Вивести на екран найбільша з двох чисел » Pascal - основи програмування

Основи програмування на мові Pascal

 

Спонсори

Завдання № 6. Вивести на екран найбільша з двох чисел

Завдання № 6. Вивести на екран найбільша з двох чисел
Формулювання. Дано два числа. Вивести на екран то з них, яке більше.
Рішення. Власне, це найпростіше завдання, за допомогою якої можна продемонструє-ровать використання умовного оператора if. Нагадаємо, як потрібно використовувати цей оператор. Ми вводимо з клавіатури числа в змінні a і b типу integer, потім в операторі if перевіряємо булевское вираз «a> b»: якщо воно істинне, то виконується then-блок оператора, якщо хибно - else-блок. Відповідно, якщо a більше b (умова в заголовку істинно), то в then-блоці ми виводимо a, а якщо a не більш b (умова в заголовку ложно), то виводимо b (хоча сюди потрапляє і випадок, коли a = b, що, втім, не порушує рішення).
На мові Pascal ми можемо записати весь оператор з if- і then-блоками в одну строчку сле-дмуть чином:

if a> b then writeln (a) else writeln (b);

Цей рядок легко зрозуміла і читана з причини того, що ми виконуємо настільки простий набір операторів в обох блоках розгалуження оператора if. Однак у більш складних прикладах ми будемо з перших же написаних рядків слідувати принципу акуратного оформлення коду, щоб не по-було звички «витягувати» оператори розгалужень та інші конструкції в одну строчку, так як в майбутньому це може сильно позначитися на удобочитаемости і простоті розуміння написано -го програмного коду, особливо при збільшенні кількості вкладених в блок операторів (ко-торие, наприклад, теж можуть бути операторами розгалуження). Не варто забувати про те, що при вкладеності в тіло якої-небудь оператора хоча б одного складеного оператора або іншої складної конструкції потрібно рівномірне відступ для підпорядкованої конструкції з адекват-ної розстановкою операторних дужок! Наприклад, для оператора if цей розподіл конструк-цій по мнемонічною моделі if-end, else-end, згідно з якою ці ключові слова повинні стояти на одному рівні по вертикалі, а їх вміст повинен бути трохи зміщене вправо.
    Звичайно, для найпростішої конструкції з умовним оператором це зовсім не самоціль, і можна розмістити її в одному рядку, якщо обі гілки оператора (і if-блок, і else-блок) не містять складеного оператора. У нашому ж прикладі «акуратне оформлення» показується лише в каче-стве введення.

Код:


 1. program MaxOfTwo;
 2. var
 3. a, b: integer;
 4. begin
 5. readln(a, b);
 6. if a > b then begin
 7. writeln(a)
 8. end
 9. else begin
 10. writeln(b)
 11. end
 12. end.

Zavdannya-6.rar [20,63 Kb] (cкачувань: 26)

скачать dle 10.4фильмы бесплатно Наступна сторінка » Завдання № 7. Вивести на екран найбіль...