Завдання № 13. Вивести на екран всі натуральні числа до заданого » Pascal - основи програмування

Основи програмування на мові Pascal

 

Спонсори

Завдання № 13. Вивести на екран всі натуральні числа до заданого

Завдання № 13. Вивести на екран всі натуральні числа до заданого
Формулювання. Дано натуральне число. Вивести на екран всі натуральні числа до за-даного включно.
Рішення. Дане завдання вирішується з використанням оператора циклу for. Нагадаємо, що за допомогою циклу for можна зробити заданий кількість ітерацій (повторень) деяких операторів, які синтаксично укладені в вміст його тіла (так званого тіла циклу). При цьому деяка целочисленная змінна змінюється від деякого стартового зна-чення до деякого кінцевого (обидва значення включно), збільшуючись на одиницю з кожним повторенням тіла циклу.
    Так як нам необхідно виводити натуральні числа, це означає, що висновок повинен все-гда починатися з одиниці, і при цьому виводяться всі наступні за нею натуральні числа до тих пір, поки значення змінної циклу (зазвичай використовують змінну i) не досягне звичайно-го n (на останньому кроці значення змінної циклу дорівнюватиме n). Після цього цикл завершить-ся, і будуть виконані ті оператори, які йдуть безпосередньо за ним. До речі, не варто забувати, що після виходу з циклу for його змінна циклу вважається невизначеною!

Код:


  1. program FromOneToN;
  2. var
  3. i, n: word;
  4. begin
  5. readln(n);
  6. for i := 1 to n do begin
  7. write(i, ' ')
  8. end
  9. end.

     Нехай введено число 5, наприклад. При вході i стане дорівнює 1 і буде перевірено істота-вання відрізка в заданих межах. Так як 1 менше 5, то відбудеться вхід в цикл, і будуть виконуватися наступні команди, поки не i перевищить n:
1) Виконання команд в тілі циклу;
2) Збільшення i на 1;
3) Повернення на крок 1.
    Неважко зрозуміти, що в нашому випадку i буде приймати значення 1, 2, 3, 4, 5 і буде виве-Дена на екран рядок '2 3 4 5'. Тут червоним кольором виділені зміні значення змінної циклу, а синім - виводять незмінні пробільні константи.

13.rar [425 b] (cкачувань: 16)

скачать dle 10.4фильмы бесплатно Наступна сторінка » Завдання № 14. Знайти найбільший нетри...