Завдання № 41. Вивести на екран твір двозначних елементів послідовності натуральних чисел, які діляться на задане число » Pascal - основи програмування

Основи програмування на мові Pascal

 

Спонсори

Завдання № 41. Вивести на екран твір двозначних елементів послідовності натуральних чисел, які діляться на задане число

Завдання № 41. Вивести на екран твір двозначних елементів послідовності натуральних чисел, які діляться на задане число
Формулювання. Дано натуральне число n, а потім послідовність натуральних чисел, обмежена введенням нуля. Вивести на екран твір двозначних елементів цієї послідовності, які діляться на n.
Рішення. Завдання дуже схожа на попередню, тільки цього разу нам необхідно перевіряти подільність не так на 2 (це була умова парності), а на n. До того ж, ми повинні розглядати тільки двозначні члени. Для виявлення двозначного числа ми, однак, не будемо вважати його розрядність і порівнювати її з двійкою, а скористаємося тим, що будь двозначне число більше 9 і менше 100.
У зв'язку з цим умова пошуку члена послідовності, що відповідає заданим критеріям, виглядатиме так: (a> 9) and (a <100) and (a mod n = 0).
Нагадаємо, що and - це кон'юнкція, причому наше вираз містить три кон'юнктивні члена, так як операція застосовується двічі. Воно істинно тоді і тільки тоді, коли істинні всі три члена, і помилково у всіх інших випадках. При цьому кон'юнктівние члени стоять в дужках, так як логічні операції в мові Pascal мають більший пріоритет, ніж операції порівняння і арифметичні операції. Тобто, якщо опустити дужки, то Pascal, обчислюючи значення зліва направо, виконає спочатку операції 9 and a, 100 and a і т. Д., Що в корені неправильно.

 

Код:


 1. program ProductOfReqNums;
 2. var
 3. a, n, prod: word;
 4. begin
 5. readln(n);
 6. read(a);
 7. prod := 1;
 8. while a <> 0 do begin
 9. if (a > 0) and (a < 100) and (a mod n = 0) then prod := prod * a;
 10. read(a)
 11. end;
 12. if prod <> 1 then writeln(prod) else writeln(' No such elements!')
 13. end.

0041.-ProductOfReqNums.rar [728 b] (cкачувань: 3)

скачать dle 10.4фильмы бесплатно Наступна сторінка » Завдання № 42. Знайти кількість прости... Попередня сторінка » Завдання № 40. Вивести на екран твір па...